שאלות ותשובות על הגירת בני זוג לישראל

הביורוקרטיה היא אחת ההמצאות הסבוכות של המין האנושי, וממנה יש בשפע כשמדובר בהגירה לישראל. צוות עורכי הדין של שדה את אנגל עונה על כמה שאלות מהותיות בנושא, במטרה לסייע לכם להשיג את מטרתכם: חיים משותפים עם בן/בת הזוג כאן בארץ.

איזה גוף ממשלתי אחראי על תחום ההגירה?

על נושא הסדרת המעמד אמון משרד הפנים. מולו תתנהלו לכל אורך התהליך, ובמשרדיו תצטרכו להתייצב עם המסמכים הדרושים. באפשרותו לאשר או לדחות בקשות הגירה ואזרחות. באחריותו לחקור לעומק כל בקשה, כדי לשמור, לראייתו, על גבולותיה של ישראל מפני גורמים לא רצויים.

בת הזוג שלי יהודייה, אבל נולדה וגדלה בחו”ל. האם תוכל להגר ולגור איתי בישראל?

בהחלט כן, ומתוקף “חוק השבות”. כל יהודי וצאצא של יהודי זכאי לעשות עלייה ולעבור לגור בישראל בלי שום מגבלות ותנאים מקדימים. להפך – בת הזוג שלך תקבל סל קליטה, שיקל על התאקלמותה בישראל.

אני אזרחית ישראלית, ובן הזוג שלי לא. האם יוכל להגר ולגור איתי בישראל?

כן. “חוק האזרחות” מאפשר לבני ולבנות זוג של אזרחים ישראליים להגר לישראל, מתוקף חייהם המשותפים (ידועים בציבור). כל זאת תחת בדיקה קפדנית ותקופתית של משרד הפנים.
המטרה: לוודא את תוקפה ואמינותה של הזוגיות שלכם.

יש לי בת זוג זרה ואיננו נשואים. האם עלינו להתחתן בשביל שתוכל להגר לישראל?

לא. החוק במדינת ישראל אינו מחייב אתכם להיות נשואים. כן תצטרכו להוכיח למשרד הפנים את היותכם ידועים בציבור. תתבקשו לספק למשל תמונות מחופשות משותפות, קבלות על רכישות משותפות ומכתבים ממכרים המעידים על טיבה של מערכת היחסים.

לבן זוגי יש אשרת “מבקש מקלט”. האם צריך לבצע בנוסף הליך הגירה מסודר?

מומלץ בהחלט. מבקשי מקלט מקבלים אשרה זמנית, וברגע שזו תפוג ייאלץ בן הזוג לחזור למולדתו. כדי שתוכלו להתגורר יחדיו בישראל, עליכם להשיג עבורו “אשרת בן-זוג”. בדומה לכל הליך הגירה של בן זוג זר, שאינו מוגדר כ”מבקש מקלט”, תתבקשו להוכיח בפני משרד הפנים כי יחסיכם כנים ואמינים.

אנחנו רוצים לפנות באופן עצמאי למשרד הפנים. מה כדאי לדעת?

לא מומלץ להתנהל באופן עצמאי מול משרד הפנים. היעזרו בעורך דין שמכיר את התחום ויודע מה משרד הפנים מחפש לראות ולשמוע. זה מה שיגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה ויסייע לכם לצלוח מוקשים לאורך הדרך – ולא חסרים מוקשים.

משרד הפנים לא אישר את בקשת ההגירה שהגשנו. מה עושים?

מכתב דחייה ממשרד הפנים הוא מהמורה לא נעימה, איך אינו גזירת גורל. פנייה מוקדמת ככל שניתן לייעוץ משפטי, יכולה להניע מחדש את גלגלי המערכת. לגרום למשרד הפנים לשקול מחדש את החלטתו, והפעם תוך הגשה מהודקת ורצינית יותר של המסכמים הדרושים.

רוצים להתחיל בתהליך ההגירה עבור בן/בת זוגכם?
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות חייגו 04-8620051.

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.