רח’ שיבת ציון 68, ת.ד 565, חיפה
ימים א' - ה' : 08:00-19:00
04-8620051

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

עורך דין ירושה וצוואה בחיפה והצפון, עורכי דין בחיפה צוואות וירושות

צו קיום צוואה – לחלק בכבוד (ועל פי חוק) את עזבונו של הנפטר

 יורשיו של אדם שנפטר רשאים להנפיק בקשה לצו קיום צוואתו של הנפטר, ובמידה וזה אכן ערך את צוואתו והוריש אותה על פי חוק למבקשים.

צו קיום צוואה – מה זה אומר?

צו קיום צוואה בעצם הופך את צוואתו של אדם לפסק דין, מה שמקנה לה את חוקיותה ומאפשר ליורשים, במידה והם אכן כאלו, לפנות אל כל הגופים הרלוונטיים במטרה לקבל את שמגיע להם. לדוגמה: אדם שהוריש לאחד מילדיו נכס, לאחר קיום הצוואה, יכול היורש לגשת אל מנהל מקרקעי ישראל ולהעביר על שמו את הנכס שירש.

צו קיום צוואה – ההליך הקבוע בחוק

את צו קיום הצוואה ניתן לבקש בשתי דרכים מקובלות: בהליך מקוון או בהגשת טפסים מודפסים. המדינה מעודדת את הגשת הטפסים באופן מקוון ע”י מתן הנחה בתשלום האגרות הנלוות לשליחת הטפסים, חשוב לציין כי אלו המיוצגים ע”י עו”ד מחויבים להגיש את בקשתם באופן מקוון בלבד. לאחר שהוגשה בקשה למתן קיום הצו, ניתן להתנגדות למתן הצו (במידה ונבדקה ונמצאה ההתנגדות כרלוונטית, תועבר ההתנגדות להכרעת בית המשפט).

בסיום ההליך, הצו המתקבל הינו צו דיגיטלי הנשלח לכתובת הדוא”ל שלכם ובמקביל לכל הגופים הממשלתיים והציבוריים העובדים בשיתוף רשם הירושות.

צו קיום צוואה – מה חשוב לדעת?

הליך הבקשה שתואר לעיל כולל גם שליחת טפסים רבים, ניהול מעקב אחר התיק/ סטאטוס הבקשה, שמירת העתקים והתנהלות מול הרשם לענייני ירושה במחוז אליו נשלחה הבקשה (המחוז בו התגורר המוריש).
ריבוי המשימות וההתנהלות (יכולה להיות לפעמים מתישה) עלולים “לעלות” לכם בהתמודדות עם בקשות שלא אושרו וכאלו שיחזרו אליכם עד שתשלימו את הגשת הבקשה כראוי, אלו גורמים לעיכובים מיותרים.

במרבית המקרים העיכובים הינם מינוריים בהתחשב בעובדה כי אתם עומדים לקבל ירושה משמעותית שתלווה אתכם ולעיתים אף תשנה לכם את החיים. אך במקרים מסוימים, לא כך הדבר, ואזרחים רבים מעוניינים להשלים את הבקשה כיוון שהם תלויים בקבלת הנכסים/ הכספים ואו הרכוש שנקבע להם בצוואה, כל עיכוב כזה יכול לעלות כסף – הרבה כסף.

עורכי דין בחיפה- בקשה לצו קיום צוואה

משרד עורכי דין שדה את אנגל ושות’ הממוקם בחיפה, הינו בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה ומומחיות בתחום הירושות והצוואות, מחלקת דיני המשפחה במשרדנו הינה מהמובילות בארץ. לזכותינו הצלחות מרובות.
צוות המשרד מציע שירות מקצועי, אדיב ואישי. אנו מגדירים יעדים ושמים דגש על שיתופך בתהליך קבלת ההחלטות.

אנו נעניק לך את העזרה המקצועית הנחוצה לך, נבנה את האסטרטגיה ונלווה אותך צעד אחר צעד.

תחומי התמחות:

  • הגשת בקשות לצו ירושה ולצו קיום צוואה
  • הגשת התנגדויות לצו ירושה ולצו קיום צוואה
  • ניהול הליכים מול הרשם לענייני ירושה
  • ניהול תביעות ירושה וצוואה בבית המשפט

אנו מאמינים שמקצועיות משפטית ללא פשרות, יחס אישי והקשבה לצרכים שלך יובילו לתוצאות מצויינות. משרדנו פועל מתוך אמונה שלכל אדם הזכות להגשים את מטרותיו ושאיפותיו. חשיבה יצירתית ומקורית היא מאבני היסוד של המשרד.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר
ונשמח לקבוע פגישת ייעוץ חינם.

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.