רח’ שיבת ציון 68, ת.ד 565, חיפה
ימים א' - ה' : 08:00-19:00
04-8620051

זכויות בצוואה או ירושה

זכויות בצוואה או ירושה

עורך דין ירושה וצוואה בחיפה והצפון, עורכי דין בחיפה צוואות וירושות

על מנת להבין מהן זכויות בצוואה או בירושה של אדם כלשהו, חשוב להבין קודם מהו חוק הירושה. לפי חוק הירושה במדינת ישראל, כאשר אדם הולך לעולמו, יורשיו החוקיים הם בת הזוג (או בן הזוג) והילדים המשותפים להם. כל זאת בתנאי שלא הותיר אחריו צוואה אשר מורה אחרת. על מנת לחלק את רכושו בין היורשים, יש לפעול להוציא צו ירושה. מה קורה במקרים אחרים? או במידה ורוצים להוריש למישהו אחר את הרכוש?

הבטחת זכויות בצוואה

במידה ורוצים לשלול זכויות ירושה מאדם מסוים, או אם רוצים לנסות למנוע מריבות וסכסוכים בין קרובי משפחה או מכרים אחרים שאתם מעוניינים להוריש להם את “רכושכם”, צריך לערוך צוואה. היא זו שקובעת את ההסדר לגבי חלוקת הרכוש שלכם בבוא יומכם.

חשוב לדעת כי ישנם הסכמים מסוימים שתקפים בין בני זוג חיים, אך לאחר מותם, אינם מחייבים הבטחת זכויות בצוואה. כך, למשל, הסכם ממון קובע את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, אך לא במקרה של מוות. כלומר, יכול להיות מקרה שבו אדם ילך לעולמו לאחר שנפרד מאשתו, וגרושתו תירש את החלקים המגיעים לה בירושה, אם לא כתב צוואה ודרש שלא תירש.

זכויות בירושה לבן / בת זוג

הרשות השופטת נקטה בגישה ליברלית והרחיבה את ההגדרה של זוגיות לצורכי ירושה. תחת מונח זה נכללים גם בני זוג שנישאו כדת משה בישראל, אך גם בני זוג שנישאו בנישואין אזרחיים, בני זוג שאינם מאותה הדת, בני זוג שאסורים עליהם הקידושין (למשל כהן וגרושה) וגם ידועים בציבור. האחרונים יצטרכו להוכיח שאכן הם כאלה, על מנת שיוכלו ליהנות מזכויות הירושה, במידה ולא דאגו לחתום על הסכם כלשהו שמסדיר את יחסיהם, ועל אחת כמה וכמה אם המנוח לא כתב בצוואתו התייחסות כלפי אותו אדם.

צוואה היא חשובה על מנת להבטיח את זכויותיהם של יקירכם!

לפי חוק הירושה, ברירת המחדל היא להעביר את הונו ורכושו של המנוח אל בני המשפחה הקרובים אליו ביותר. צוואה היא צעד חשוב על מנת להבטיח את חלוקת הרכוש שלכם לאנשים מסוימים באופן שבו אתם מעוניינים כדי שאלו ייהנו מזכויות בירושה.

צוואה יכולה למנוע מריבות, סכסוכים ואי בהירות בנוגע לחלוקת רכושכם. כמו כן חשוב לזכור כי בני ובנות זוג שאינם נשואים כדת וכדין, יכולים גם הם ליהנות מירושה במקרים מסוימים, אך צוואה עם בקשה מפורשת להוריש להם את העיזבון, יכולה לעזור להם משמעותית לממש את זכותם.

עורכי דין בחיפה- בקשה לצו קיום צוואה

משרד עורכי דין שדה את אנגל ושות’ הממוקם בחיפה, הינו בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה ומומחיות בתחום הירושות והצוואות, מחלקת דיני המשפחה במשרדנו הינה מהמובילות בארץ. לזכותינו הצלחות מרובות. צוות המשרד מציע שירות מקצועי, אדיב ואישי. אנו מגדירים יעדים ושמים דגש על שיתופך בתהליך קבלת ההחלטות.

אנו נעניק לך את העזרה המקצועית הנחוצה לך, נבנה את האסטרטגיה ונלווה אותך צעד אחר צעד.

תחומי התמחות:

הגשת בקשות לצו ירושה ולצו קיום צוואה
הגשת התנגדויות לצו ירושה ולצו קיום צוואה
ניהול הליכים מול הרשם לענייני ירושה
ניהול תביעות ירושה וצוואה בבית המשפט

אנו מאמינים שמקצועיות משפטית ללא פשרות, יחס אישי והקשבה לצרכים שלך יובילו לתוצאות מצויינות. משרדנו פועל מתוך אמונה שלכל אדם הזכות להגשים את מטרותיו ושאיפותיו. חשיבה יצירתית ומקורית היא מאבני היסוד של המשרד.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר
ונשמח לקבוע פגישת ייעוץ חינם.

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.