רח’ שיבת ציון 68, ת.ד 565, חיפה
ימים א' - ה' : 08:00-19:00
04-8620051

ניסוח צוואה

ניסוח צוואה: סוף מעשה במחשבה תחילה

בימינו יותר ויותר אנשים עורכים צוואה מבעוד מועד.
בעולם שבו בכל רגע יכול להרות עלינו אסון, חשוב להיות מוכנים מראש עם צוואה ברורה שנוסחה ונחתמה כדין. ניסוחה בעזרת עורכי דין מנוסים, מבטיח כי בעת מימושה הכול יתבצע לפי רצונכם עד הפרט הקטן ביותר.

ראשית כל: מה זו צוואה?

צוואה היא מסמך המפרט כיצד אדם מעוניין לחלק את רכושו וכספו לאחר מותו – לבני משפחתו או לכל יורש אחר שעולה על דעתו. ישנו למשל המקרה המפורסם בו בעל דירה בתל-אביב הוריש את הדירה לשוכרות, ולא למשפחתו. לפיכך, זכותו של המצווה לבחור את זהות יורשיו ולציין זאת במדויק בצוואה. כמו כן חשוב להוסיף רשימה מפורטת של נכסי הנפטר, והנחיות מדויקות כיצד יש לחלקם בין היורשים.

חשוב לציין – בצוואה מוצהר באופן חד משמעי שהיא נוסחה ונחתמה מרצונו החופשי של המצווה, ללא השפעה של גורמים בעלי אינטרסים וכשהוא במצב צלול לחלוטין.

למעשה, יש צורך לערוך אותו כמסמך משפטי לכל דבר, שכן על מנת לקיימה יש צורך בהליך אישור מול הרשם לענייני ירושה או במקרים של התנגדות כפסק דין בבית משפט לענייני משפחה.
כמסמך משפטי, הצוואה תקפה בבית המשפט רק שמקבלים צו קיום צוואה ומה שנכתב בה תקף לפי חוק.

סיוע משפטי בכתיבת צוואה

ישנן נקודות חשובות שחובה שיכתבו בצוואה ובדרך מסוימת, חשוב שהיא תנוסח באופן שלא יוכל להשתמע לשתי פנים, תוך התעכבות על כל הפרטים, הניואנסים המשפטיים והמוקשים שעלולים להתעורר בדרך.

ישנה חשיבות לבצע את ניסוח הצוואה בעזרת עורכי דין מיומנים בתחום על מנת שיוודאו כי הצוואה מתאימה לרצונות הלקוח. בנוסף, עורכי הדין תופסים גם מקום כעדים ובמידה ויעלו טענות לגבי אמינותה של הצוואה עליהם לשמור עותק וחובתם להגיע לבית משפט ולעמוד על אמינותה.
על הצוואה לכסות כל מקרה אפשרי ולא להשאיר שום מקום לספק כשיגיע הזמן לממשה.
יתרה מזאת – צוואה שנוסחה עצמאית, ללא עמידה בדרישות החוק וללא טיפול של גורם משפטי, עלולה להיפסל ולאבד ממשמעותה ברגע האמת.

ביטול צוואה: מעשה שהיה כך היה

משרדנו טיפל בגישור, בהסדרת הסכם בין יורשים ובקיום צוואה שנפסלה ע”י הרשם לענייני ירושה בשל פגעים מהותיים בניסוחה שנערכה ע”י הורי היורשים, על אף שאיש לא הטיל בספק את העובדה שהורי היורשים הם אשר ערכו וחתמו את הצוואה.
היות והצוואה הכילה פגמים מהותיים, נוצר ליורשים עיכוב בהעברת הנכסים על שמם ומכאן הפסדים. במידה והצוואה הייתה מנוסחת כראוי היה ניתן לחסוך זמן ועלויות ניכרות.
כך גם בשנים האחרונות משרדנו טיפל במספר רב של התנגדויות לצווי קיום צוואה בשל השפעה בלתי הוגנת ובעיות בהוכחת כשרותו של המוריש.

ניסוח צוואה עם עורכי הדין של שדה את אנגל – איך זה עובד?

  • הצוואה מנוסחת באופן אישי ע”י עורך הדין ערן שדה– במטרה לנסח את הצוואה עפ”י החוק ועל מנת שלא יהיו פירושים שונים.
  • העדים לצוואה הם עורכי דין – עובדה זו גם כן מפשטת מאוד את התהליך, משום שהוא מייתרת את הצורך במציאת עדים למעמד החתימה. עורכי הדין של שדה את אנגל משמשים כעדים בעצמם, מה שמאפשר לתת לצוואה את התוקף החוקי הנדרש.
  • אפשרות לחתימת הצוואה בבית הלקוח – לא פעם בעלי הצוואה הם אנשים מבוגרים מאוד, שלעיתים גם מצבם הרפואי אינו מאיר פנים. לכן, אין סיבה להטריח אותם עד המשרד. את מעמד החתימה על המסמך ניתן לקיים אצל המצווה, בנוחות של ביתו, ובכך להקל ולו במעט על התהליך.
  • כל שינוי עתידי בצוואה מתבצע ללא עלות נוספת – גם לאחר ניסוח הצוואה, עלולים להתעורר מצבים שמשפיעים על ההחלטות שהתקבלו בזמנו, החל משינויים במצב הכלכלי וכלה בסכסוכים משפחתיים. לכן ניתן ורצוי לעדכן את הצוואה בהתאם, דבר המתבצע במשרד ללא תשלום נוסף מצד הלקוח.

משרד עורכי הדין שדה את אנגל ושות’ ישמח ללוות אתכם צעד- צעד בניסוח הצוואה,
ולשמור על האינטרסים שלכם מכל משמר.
לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות חייגו 04-8620051.

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.