רח’ שיבת ציון 68, ת.ד 565, חיפה
ימים א' - ה' : 08:00-19:00
04-8620051

עתירות מנהליות כנגד החלטות משרד הפנים

עתירות מנהליות כנגד החלטות משרד הפנים

ניסיון רב בייצוג עותרים בעתירות כנגד החלטות משרד הפנים

מהי בעצם עתירה מנהלית?

באמצעות העתירה המנהלית, יכול האזרח לדרוש שינוי / ביטול של החלטות שונות, שהתקבלו על-ידי משרד הפנים (כמו גם משרדי ממשלה אחרים או רשויות מקומיות). הטענה לרוב היא שהחלטה כזו או אחרת התקבלה באופן לא תקין, ללא שום נימוק הגיוני או שלא לטובת האזרח – במקרים מסוימים אפילו עד כדי פגיעה ממשית בחירותו. עתירות מנהליות מוגשות בדרך כלל לבתי משפט מחוזיים, החובשים גם את כובעם כבתי משפט לעניינים מנהליים, על-ידי עורך הדין שמייצג את העותר.

באלו תחומים אפשר להגיש עתירה מנהלית נגד משרד הפנים?

  • הענקת אזרחות ומעמד של תושב קבע
  • הנפקת אשרות כניסה למדינת ישראל
  • הנפקת אשרות שהייה במדינת ישראל
  • סילוק עובדים זרים המטפלים בקשישים

זוהי רק רשימה קטנה, מהנושאים בהם יכולות לעסוק עתירות מנהליות. החלטות של משרד הפנים נוגעות בתחומים רבים של חיינו: פיקוח על פעילותן של רשויות מקומיות, קביעת גבולות מוניציפליים, ניהול הליכי בחירות ברשויות מקומיות, פיקוח על פעילותן של עדות לא יהודיות בישראל, פיקוח על חופי רחצה, מועדי שעון הקיץ ועוד.

ביטול החלטה של משרד הפנים – זה בכלל אפשרי?

משרד הפנים הוא משרד ממשלתי, אחד החשובים שבהם, וככזה יש בידיו כוח גדול מאוד. לתקנות השונות שהמשרד מעביר, השפעה נרחבת ומהותית על חיי היומיום של תושבי מדינת ישראל, ולכן רבים חוששים לעמוד מולו. לעיתים גם נדמה לאזרחים שבעיותיהם האישיות, כמו המשך שהייה של בן או בת זוג, אינן מטרידות את משרד הפנים, שמקבל החלטות באופן גורף – בלי להסתכל בעיניים של אלה, שהכרעותיו משנות את חייהם מקצה לקצה.

החדשות הטובות הן שאפשר לשנות את החלטות משרד הפנים! בסופו של יום מדובר בסיפורים אנושיים, בחייהם של זוגות ומשפחות, ולכן כמעט בלתי אפשרי להעביר החלטה גורפת בלי שמישהו ייפגע ממנה. ברגע שמביאים בפני בית המשפט את הסיפור האמיתי, מציגים את המציאות כמו שהיא ומוכיחים כי משרד הפנים התנהל לא כשורה – יש סיכוי גדול שהשופט יקבל את העתירה ויבטל את ההחלטה.

שימו לב:
יש להגיש עתירה מנהלית לא יאוחר מ-45 יום, מהיום שבו ההחלטה פורסמה כדין או מהיום שבו העותר קיבל הודעה עליה – לפי המוקדם מביניהם. אל תישארו שאננים.

הגשת עתירה מנהלית – רק בליווי עורך דין!

למשרד עורכי הדין שדה את אנגל ושות’ ניסיון רב בטיפול בעתירות מנהליות כנגד החלטות משרד הפנים. משרדנו ייצג עותרים רבים לאורך השנים, במגוון רחב של תיקים ומקרים, והביא בהצלחה לביטול החלטות משרד הפנים ולמימוש הזכויות של העותר.

החלטותיו של משרד הפנים אינן גזרות גורל. אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול,
עומד לרשותכם כלי העתירה המנהלית. אל תחששו להשתמש בו.
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו 04-8620051.

 

ניתן ליצור קשר:
בטלפון: 073-7610091
או 04-8620051
או במייל: office@sade-engel.co.il
באתר: באמצעות טופס צור קשר
ונשמח לעמוד לרשותכם
כתובתנו: רח’ שיבת ציון 68, ת.ד 565
חיפה 31004

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלא/י את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יעוץ ללא התחייבות
לקבלת יעוץ ומידע נוסף ללא כל התחייבות, מלאו את הטופס או התקשרו 04-8620051.